ניווט en צור קשר מפה 072-3944440 072-3944440
תיירות שפלת יהודה תיירות שפלת יהודה
icon

אישה מרוקאית אחת – סיור בקריית גת

אם תקפלו את מפת ישראל לשניים, בדיוק באמצע וממש על הקפל, תמצאו את העיר קריית גת. רובנו חולפים על פניה בדרכנו דרומה או צפונה מבלי לדעת כמה קסם מסתתר בתוכה וכמה סיפורים מרגשים מכונסים לאותו קפל קטן במפה.
"אישה מרוקאית אחת" – סיור הבוטיק החוויתי שלנו בא לתקן את המצב! וכן, כן, בהחלט יתכן שאחרי שתפעילו את חמשת החושים במראות, מילים וטעמים – יתעורר גם בכם ובכן החשק להניע את הרכב ולציין בWaze היעד: קריית גת. וכשזה יקרה, לא תהינה מאושרות מאתנו ללכת אתכן את הדרך:)
 
מה מחכה לך בסיור?
חוויה משכרת שנוגעת בכל החושים כולם: טעמים, ריחות, צלילים, מראות וסיפורים. ואיך אפשר בלי תה מרוקאי מהביל לצד מיטב הפינוקים הקולינריים שהמטבח המרוקאי יודע להציע (והוא בהחלט יודע:), פיסות של אומנות, היסטוריה, מורשת , ציונות אמתית והמון מפגשים אנושיים מרגשים.
הסיור מתחיל בנקודת תצפית המעניקה מבט ממעוף הציפור על קריית גת וחבל לכיש ומספר את הסיפור של כולנו בראשיתה של המדינה. נקפוץ לפארק התעשייה המהווה כיום מרכז לתעשיות המתקדמות בעולם אבל טומן בחובו שרידים מימים עתיקים במיוחד. נבקר במרכז העיר השוקק חיים ונתפנק משלל טעמים המייצגים את המטבח המגוון הקיים בה. ונסיים בביקור בגינה קסומה פרי טיפוחו של יליד העיר.

את הסיור מלווה הסופרת ימית ארמבריסטר, דור שלישי בקרית גת ומחברת הספר ״אישה מרוקאית אחת." ימית תשתף במהלך היום את סיפורה האישי-משפחתי המרגש ומה הביא אישה אחת מקרית גת לכתוב רומן בעודה באריזונה על מרוקו וישראל. (ההשתתפות בסיור אינה מחייבת את קריאת הספר).

את הסיור מדריכה ליאור הוכברג מורת דרך מוסמכת ומלווה אותו הסופרת ימית ארמבריסטר, משך הסיור כ- 4.5 שעות.

את הסיור ניתן להזמין ולתאם מראש בטלפון -אצל ליאור 052-4666159  – או אצל ימית 050-6777175